Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14-letni Rysio z bogatym dorobkiem przestępczym

Data publikacji 04.11.2011

Dzisiaj sąd rodzinny zadecyduje o losach 14-letniego Rysia, którego w ciągu ostatnich sześciu miesięcy policjanci z północnopraskiego referatu do spraw nieletnich wielokrotnie zatrzymywali – zdarzało się, że dzień po dniu - i udowodnili mu aż 23 przestępstwa, min. znęcanie się na swoją 80-letnią babcią czy też udzielanie narkotyków 67-letniemu mężczyźnie.

Kilka miesięcy temu policjanci z północnopraskiego referatu do spraw nieletnich ustalili operacyjnie, że 14-letni Rysiu źle traktuje swoją 80-letnią babcią. Zaczęli badać sprawę. Okazało się, że nieletni znęcał się nie tylko nad babcią, ale i nad mamą - szarpał je, popychał, bił, głośno puszczał muzykę, nie pozwalał babci oglądać telewizji.

14-latek wielokrotnie dopuścił się także różnych kradzieży, np. ukradł warty 5 tys. złotych zegarek, złotą biżuterię o wartości 1000 złotych czy też kartę bankomatową, z której od razu wypłacił 500 złotych. Oprócz tego rozpijał małoletnich, kierował groźby karalne wobec ludzi w różnym wieku, posiadał narkotyki, udzielał je osobom w różnym wieku, znieważał funkcjonariuszy publicznych i wiele innych.

Dzisiaj sąd rodzinny zadecyduje o jego losach. Policjanci z północnopraskiego referatu do spraw nieletnich sporządzili wniosek o umieszczenie nieletniego w trybie pilnym w schronisku dla nieletnich.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony