Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmuszali do prostytucji - zostali zatrzymani

Data publikacji 04.11.2011

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie, przy udziale funkcjonariuszy CBŚ oraz antyterrorystów, zatrzymali 5 osób, które czerpały korzyści z prowadzenia agencji towarzyskiej. Sprawcy nie tylko zmuszali kobiety do prostytucji, ale także udostępniali im narkotyki. Wszystkie czynności prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Wczoraj decyzją sądu wobec mężczyzn został zastosowany tymczasowy areszt. Za zmuszanie do prostytucji grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozbiciem grupy zajmowali się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Mundurowi trafili na trop osób, które zajmowały się zmuszaniem kobiet do prostytucji. Jak ustalili funkcjonariusze, przestępczy proceder trwał od czerwca w prowadzonej przez sprawców agencji towarzyskiej na terenie województwa lubelskiego.

Z policyjnych ustaleń wynika, że każda z pięciu zatrzymanych osób miała swój wyraźny udział w tym procederze. Grupa zorganizowała lokal pod agencję towarzyską, werbowała kobiety, a także zaopatrywała się w narkotyki, które następnie udostępniała swoim ofiarom. Zwerbowane kobiety niejednokrotnie siłą były zmuszane do prostytucji.

Działania w tej sprawie były prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Do pierwszych zatrzymań doszło w środę wieczorem. Do policyjnego aresztu trafił 29-letni Marcin W. oraz 25-letni Jakub K. Wczoraj rano operacyjni zatrzymali kolejne trzy osoby. Wśród nich był 22-letni Gabriel K., 27-letni Patryk S. oraz 26-letnia Monika Z. Wczoraj wszyscy trafili przed oblicze prokuratora, który przedstawił im stosowne zarzuty. Wobec mężczyzn sąd zastosował wczoraj tymczasowy areszt. Natomiast wobec 26-latki został zastosowany policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

Zatrzymani byli już wcześniej notowani za przestępstwa narkotykowe, niszczenie mienia, oszustwa oraz bójki i pobicia. Wobec dwóch z nich sąd zastosował zakazy stadionowe. Sprawa jest rozwojowa. Zgodnie z kodeksem karnym za zmuszanie do prostytucji grozi kara od jednego roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony