Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci identyfikują uczestników zamieszek

Data publikacji 16.11.2011

Od wczoraj w Komendzie Stołecznej Policji przebywają policjanci z innych województw, którzy 11 listopada brali udział w zabezpieczeniu manifestacji. Na podstawie nagrań filmowych wraz z kolegami z Warszawy identyfikują osoby, które brały udział w zamieszkach. Do tej pory na podstawie nagrań zostało zidentyfikowanych już kilka osób.

Policjanci z innych województw, którzy 11 listopada pomagali stołecznym funkcjonariuszom w zabezpieczeniu manifestacji, od wczoraj przebywają w KSP i identyfikują - na podstawie nagrań monitoringu, zapisów z kamer policyjnych, materiałów przekazanych przez media oraz tych, które ukazują się w Internecie - osoby biorące udział w zamieszkach.

Policjanci na podstawie tych materiałów rozpoznali już kilka osób. Teraz ustalają, jaki był ich udział w zdarzeniach, czy była to czynna napaść czy niszczenie mienia.

Policjanci będą weryfikowali materiały filmowe do momentu, kiedy zostaną zidentyfikowane wszystkie osoby, biorące udział w zamieszkach.

Jeżeli zajdzie taka potrzeba, policjanci będą wnioskowali do prokuratury o możliwość publikacji w mediach wizerunku osób niezidentyfikowanych przez funkcjonariuszy. W najbliższych dniach można spodziewać się kolejnych zatrzymań.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony