Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiany towar za 473 tysiące złotych

Data publikacji 22.11.2011

Odzież, okulary, portfele, torebki o wartości 473 tys. złotych zabezpieczyli bielańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Produkty zostały zabezpieczone w związku z nielegalnie umieszczonymi na nich znakami towarowymi znanych światowych firm. Właścicielce butiku już zostały przedstawione zarzuty. Za ten czyn grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Rejonowej Policji Warszawa V skontrolowali butik, w którym według posiadanych przez policjantów informacji, miały być sprzedawane odzież, okulary, portfele i torebki znanych światowych marek. Podczas sprawdzania okazało się, że sprzedawczyni oferowała zainteresowanym klientom rzeczy z bezprawnie naniesionymi znakami towarowymi. Ich słaba jakość i niskie ceny wskazywały, że są to produkty z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset sztuk różnego rodzaju rzeczy o wartości 473 tysięcy złotych. Zatrzymana została 36-letnia Ewa L. Kobieta już usłyszała zarzuty. Odpowie teraz za wprowadzanie do obrotu nielegalnego towaru. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony