Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

Data publikacji 24.11.2011

Policjanci z Kielc rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się m.in. wymuszeniami rozbójniczymi, przestępstwami gospodarczymi, praniem brudnych pieniędzy, a także handlem narkotykami. Zatrzymano 12 osób. W akcji uczestniczyli pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej z Kielc i Katowic, grupa realizacyjna Ministerstwa Finansów oraz policjanci garnizonu śląskiego.

Od kilku miesięcy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach pracowali nad sprawą przestępstw dokonywanych na terenie województwa świętokrzyskiego. Prowadząc śledztwo, funkcjonariusze trafili na ślad, który doprowadził ich do grupy przestępczej działającej na terenie Śląska. Z ustaleń wynika, że grupa ta zajmowała się m.in. wymuszeniami rozbójniczymi, przestępstwami gospodarczymi, praniem brudnych pieniędzy, a także handlem narkotykami.

W toku prowadzonego śledztwa policjanci wspólnie z prokuratorem zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie i przedstawienie zarzutów osobom mającym związek z tą sprawą.

We wtorek o 6.00 rano policyjni antyterroryści z województwa świętokrzyskiego i śląskiego, wspólnie z grupą realizacyjną Ministerstwa Finansów i pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej z Kielc i Katowic, jednocześnie weszli do kilkudziesięciu mieszkań na terenie województwa śląskiego i świętokrzyskiego. Łącznie zatrzymano 12 osób w wieku od 26 do 46 lat, w tym jedną kobietę. Jeden z zatrzymanych to mieszkaniec powiatu włoszczowskiego.

W czasie 36 przeszukań zabezpieczono m.in. komputery, dokumenty, faktury. Ponadto u jednego z zatrzymanych policjanci zabezpieczyli pieniądze oraz samochód osobowy na poczet przyszłych kar i grzywien. W sumie w działaniach wzięło udział 150 policjantów z dwóch województw oraz pracownicy Urzędów Kontroli Skarbowej z Kielc i Katowic oraz Ministerstwa Finansów.

Wczoraj w Prokuraturze Okręgowej w Częstochowie wszyscy zatrzymaniu usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto kilku z nich śledczy zarzucają dokonywanie innych przestępstw, m.in. wymuszeń rozbójniczych i oszustw na szkodę mieszkańców województwa śląskiego. Policjanci zatrzymali ścisłe kierownictwo grupy oraz osoby podległe.

Wczoraj decyzją Sądu Rejonowego w Częstochowie 8 z nich zostało tymczasowo aresztowana na okres trzech miesięcy. Wobec 4 pozostałych zastosowano dozory policyjne, poręczenia majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju .

Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

(KWP w Kielcach / mg)

Film Rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

Opis filmu: grupa, przestępcza

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbili zorganizowaną grupę przestępczą (format flv - rozmiar 3.39 MB)

Powrót na górę strony