Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono ponad 800 krzaków konopi

Data publikacji 24.11.2011

Ponad 800 krzaków konopi zabezpieczyli opolscy policjanci na nielegalnej plantacji. W związku z tym 4 osoby usłyszały zarzuty nielegalnej uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości środków odurzających, a 2 osoby zarzut posiadania narkotyków. Podejrzanym grożą kary nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu i Komendy Miejskiej Policji w Opolu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ujawnili w budynku jednorodzinnym, w jednej z miejscowości powiatu opolskiego, dużą plantację marihuany. 19 listopada policjanci przeszukali budynek i ujawnili w nim ponad 800 krzaków konopi w różnej fazie wzrostu. Ponad połowa roślin osiągnęła wysokość 120-150 cm. Plantacja była profesjonalnie przygotowana i wyposażona w urządzenia do nawadniania, naświetlania i dostarczania świeżego powietrza, tak aby umożliwić szybki wzrost roślin.

W związku z tym zdarzeniem policjanci na miejscu uprawy konopi zatrzymali dwie osoby: 40-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę. Jeszcze tego samego dnia, w miejscu zamieszkania, zatrzymali trzeciego podejrzewanego w tej sprawie 44-latka. Następnego dnia policjanci zatrzymali 43-latka również związanego z tą sprawą. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty uprawy, wbrew przepisom ustawy, sadzonek mogących dostarczyć znacznych ilości środka odurzającego. Jak szacują funkcjonariusze, plantacja mogłaby dostarczyć suszu marihuany o wartości ponad 600 tys. złotych.

Poprowadzone przez policjantów czynności dały podstawę do zatrzymania dwóch kolejnych mężczyzn, które zrealizowano 22 listopada. Podczas przeszukania zajmowanych przez nich pomieszczeń policjanci ujawnili środki odurzające, jak wynika z ustaleń pochodzące ze zlikwidowanej plantacji. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków (51-latek) oraz posiadania znacznej ilości narkotyków (34-latek).

Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami powiatu brzeskiego.

Prowadzący sprawę Prokurator Rejonowy w Kluczborku zdecydował o zastosowaniu wobec kobiety i obu 34-latków środków zapobiegawczych w postaci dozoru policji. Pomimo wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie, decyzją sądu podejrzani 44-latek i 43-latek zostali również objęci dozorem policji i zakazem opuszczania kraju. 51-latek będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie, pod nadzorem prokuratury, prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Za opisane czyny grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja