Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano trzon bytomskiej bojówki

Data publikacji 25.11.2011

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców zatrzymali już 16 uczestników zarejestrowanej na filmie "ustawki" pomiędzy sympatykami Polonii Bytom i Miedzi Legnica. Jak ustalono, trenujący sztuki walki mężczyźni stanowią trzon bojówki pseudokibiców bytomskiej drużyny. Prokurator Rejonowy w Bytomiu zastosował wobec uczestników bójki zakazy stadionowe, poręczenia majątkowe, grzywny i kary więzienia w zawieszeniu.

Dzięki kryminalnym z chorzowskiej komendy w ręce policjantów z Zespołu dw. z Przestępczością Pseudokibiców KWP w Katowicach wpadł film ukazujący "ustawkę" pseudokibiców Polonii Bytom i Miedzi Legnica. W bójce brało udział około 60 osób. Spośród nich stróżę prawa ustalili do tej pory tożsamość 23.

W środę doszło do pierwszych zatrzymań. Policjanci z Katowic, Bytomia, Chorzowa i Sosnowca jednocześnie wkroczyli do mieszkań 16 uczestników ustawki. Wszyscy zatrzymani są sympatykami Polonii Bytom i mieszkańcami tego miasta. Jak ustalono, trenujący różne sztuki walki mężczyźni, w wieku od 22 do 40 lat, stanowią trzon bojówki pseudokibiców bytomskiej drużyny.

Wobec doprowadzonych do Prokuratury Rejonowej w Bytomiu mężczyzn prokurator zastosował zakazy stadionowe, poręczenia majątkowe, grzywny i kary pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Udział w bójce zagrożony jest karą do 3 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

Film Zatrzymano trzon bytomskiej bojówki

Opis filmu: ustawka, pseudokibice


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymano trzon bytomskiej bojówki (format flv - rozmiar 7.37 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja