Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremniono przemyt 1700 litrów alkoholu

Data publikacji 25.11.2011

Funkcjonariusze kłodzkiej policji i Urzędu Celnego przechwycili transport ponad 1700 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę ujawniono w busie, którym poruszał się 28-letni mieszkaniec Kłodzka. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na kwotę ponad 136 tys.zł.

Policjanci z komendy powiatowej w Kłodzku wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego przeprowadzili działania, w wyniku których na obrzeżach Kłodzka zatrzymali transport alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymano 28 – letniego mieszkańca tego miasta. W busie kierowanym przez zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli duże ilości alkoholu bez polskiej akcyzy. Łącznie zabezpieczono ponad 1700 litrów alkoholu o wartości rynkowej ponad 136 tys. złotych. Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na blisko 68 tys. złotych.

Samochód wraz z towarem został zabezpieczony. Funkcjonariusze wyjaśniają teraz skąd pochodził alkohol i gdzie miał dalej trafić. Przypomnijmy, że to już drugi w ciągu ostatnich dni przypadek przechwycenia przez dolnośląskich policjantów dużej ilości alkoholu bez polskiej akcyzy.

Kilka dni temu policjanci z Głogowa wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ w jednym z garaży oraz samochodzie ujawnili ponad 1100 litrów spirytusu o wartości ponad 90 tys. złotych. W sprawie tej zatrzymano 43 – letniego mieszkańca Głogowa. W tym przypadku wartość strat na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na kwotę blisko 50 tys. złotych.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja