Zatrzymanie po latach - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie po latach

Data publikacji 26.11.2011

Oficerowie Centralnego Biura Śledczego, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach, prowadzą śledztwo dotyczące podłożenia oraz zdetonowania ładunku wybuchowego na jednej z posesji w Cieszynie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie czterech mężczyzn podejrzanych o zorganizowanie, kierowanie oraz udział w usiłowaniu zabójstwa Norberta K. Tylko wyjątkowemu zbiegowi okoliczności można zawdzięczać, że mężczyzna wtedy nie zginął.

6 litopada1997 roku około 8.00, na osiedlu Chopina w Cieszynie eksplodował ładunek wybuchowy umieszczony przy bramie jednej z posesji. W wybuchu ranny został właściciel nieruchomości, który wracał do domu, po odprowadzeniu dziecka do szkoły. Ilość użytego materiału wybuchowego wykorzystywanego w górnictwie była na tyle duża, że jego eksplozja spowodowała uszkodzenie budynków znajdujących się ponad sto metrów dalej. Śledczy nadal ustalają faktyczny motyw działania sprawców. Na obecnym etapie postępowania zakładane są wersje zlecenia zabójstwa oraz zmuszenia do zwrotu wierzytelności.

Sprawcy, wywodzący się ze środowisk zorganizowanych grup przestępczych słynących z wyjątkowo brutalnych metod działania, nie kryli zaskoczenia. Po 14 latach od zamachu byli przekonani o swojej bezkarności. Świadczy to jednak tylko o tym, że stare sprawy nigdy nie są "odkładane na półkę". Nawet ci, którzy dopuścili się przestępstw wiele lat temu, nie powinni liczyć na przedawnienie i uniknięcie kary.

(KWP w Katowicach / mw)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.18 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja