Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana domowa wytwórnia polskiej heroiny

Data publikacji 26.11.2011

Policjanci z wydziału kryminalnego zlikwidowali działającą na Mokotowie domową wytwórnię polskiej heroiny. Funkcjonariusze zabezpieczyli półprodukty i przedmioty służące do produkcji narkotyków oraz niewielką ilość amfetaminy. Zatrzymano 34-letniego mężczyznę. Za Konradem Z. został również wydany nakaz doprowadzenia w związku ze sprawą dotyczącą kradzieży samochodu. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się od informacji, z której wynikało, że w jednym z mieszkań na Mokotowie znajduje się domowa wytwórnia polskiej heroiny. Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową postanowili to sprawdzić. Popołudniu udali się pod wskazany adres, gdzie zatrzymali wychodzącego z mieszkania Konrada Z. Kiedy weszli do środka, szybko wyszło na jaw, że rzeczywiście produkowano tam polską heroinę. Funkcjonariusze zabezpieczyli półprodukty, substancje chemiczne, torby z pociętą słomą makową oraz z roślinnym suszem. W szafce pod telewizorem znaleźli natomiast niewielką ilość amfetaminy.

34-latek trafił do policyjnego aresztu. Jak się potem okazało, za mężczyzną wielokrotnie notowanym za przestępstwa narkotykowe, został również wydany nakaz doprowadzenia w związku ze sprawą dotyczącą kradzieży samochodu. Konrad Z. już usłyszał zarzuty. Teraz może trafić za kratki nawet na 10 lat.

(KSP / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.82 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja