Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował narkotykami na stadionach

Data publikacji 27.11.2011

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali szefa jednego z łódzkich stowarzyszeń kibiców. 29-latek jest wśród kilkudziesięciu podejrzanych o bójkę ze skutkiem śmiertelnym pod Poddębicami, tym razem odpowie za handel substancjami psychotropowymi za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. To 12 osoba zatrzymana w związku z narkotykowym procederem, którym objęte były nawet stadiony. Sąd tymczasowo aresztował 29-latka na najbliższe trzy miesiące.

24 listopada około godziny 17.00 poszukiwany przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi 29-latek został namierzony w jednej z placówek zdrowia przy ulicy Piotrkowskiej. Mimo, iż w związku z toczącym się przeciwko niemu postępowaniem o udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym i zastosowanym dozorem policyjnym miał obowiązek stawiania się w bałuckim komisariacie. Od pewnego czasu unikał jednak tego zasłaniając się złym stanem zdrowia i dostarczając kolejne zwolnienia lekarskie od wielu specjalistów. Całkowicie zniknął po 23 października, kiedy to policjanci zatrzymali, 11 pseudokibiców z województwa łódzkiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Najwyraźniej obawiał się odpowiedzialności za udział w narkotykowym procederze. Policjanci z Sekcji Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi od wielu miesięcy pracowali nad grupą osób mieniących się fanatykami klubu piłkarskiego a tak naprawdę mających zdecydowanie więcej wspólnego ze środowiskiem pseudokibiców. Funkcjonariusze skrupulatnie zbierali materiał dowodowy potwierdzający ich podejrzenia, co do przestępczego procederu, którym trudniły się wytypowani mieszkańcy Łodzi, Kalisza i Kielc. 23 października na podstawie postanowień wydanych przez Prokuraturę Rejonową Łódź – Widzew wczesnym rankiem policjanci zatrzymali kompletnie zaskoczonych 10 mężczyzn w wieku od 19 do 35 lat i jedną 28-latkę. Wszyscy usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podczas przeszukań funkcjonariusze znaleźli takie bojówkarskie akcesoria jak kominiarki, rękawice, ochraniacze, pałki i broń gazową. Zabezpieczyli także substancje psychotropowe. Wobec dwóch podejrzanych sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy areszt.

Z takim samym wnioskiem i tym razem wystąpiła widzewska prokuratura w stosunku do 29-letniego, notowanego wcześniej m.in. za kradzieże, włamania oraz bójki i pobicia ,szefa kibiców jednego z łódzkich klubów. To on znajdując się we władzach stowarzyszenia miał dostęp, do źródeł finansowania statutowej działalności. Te środki, jak wynika z dotychczasowych ustaleń, służyły m.in. do zakupu środków odurzających. Zyski wykorzystywane były w pseudokibicowskiej działalności. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń dilerzy w ciągu roku mogli wprowadzić na rynek około 2 kilogramów różnych środków odurzających. Odbiorcami byli głównie pseudokibice a odurzający towar trafiał w ich ręce w trakcie meczów. Policjanci zapewniają, że nadal pracują nad tą sprawą.

KWP Łódź / kj

Powrót na górę strony
Polska Policja