Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli metodą na policjanta

Data publikacji 28.11.2011

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, gdy przebrani za funkcjonariuszy chcieli napaść na mieszkanie w Borzytuchomiu. Mundurowi znaleźli w ich samochodzie m.in. broń gazową, kamizelki taktyczne, plastikowe kajdanki. Śledczy ustalili, że zatrzymani w sierpniu tego roku na terenie Słupska w ten sam sposób obrabowali mieszkanie, a domowników skrępowali. Wczoraj sąd aresztował ich na 3 miesiące. Za przestępstwa, które popełnili grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Jak ustalili kryminalni, w Borzytuchomiu trzech mężczyzn próbowało napaść na dom. Przebrani za funkcjonariuszy CBŚ, w kominiarkach na głowach chcieli wejść do jednego z domów. Kobieta nie otworzyła im drzwi. Mundurowi rozpoczęli ustalanie personaliów przestępców i szczegółów zdarzenia.

Napastnicy wpadlu w Borzytuchomiu, kiedy przygotowywali się, aby powtórzyć napad. W ich samochodzie policjanci znaleźli m.in broń gazową, dwie atrapy broni, kamizelki taktyczne z napisami CBŚ, kominiarki, paralizator, pałkę teleskopową. Samochód którym się poruszali miał zainstalowane kradzione tablice rejestracyjne. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Słupska w wieku 25 i 29 lat oraz ich 25 – letni mieszkaniec Rumi. Obaj byli już notowani za przestępstwa narkotykowe i przeciwko mieniu.

Policjanci ustalili, że w sierpniu br. w Słupsku mężczyźni działając w ten sam sposób skrępowali domowników i okradli mieszkanie. Straty oszacowano wówczas na 350 tys. złotych.

Prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty usiłowania dokonania rozboju. Dodatkowo 25 – latek ze Słupska usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni. Poddał się również dobrowolnie karze grzywny za kradzież tablic rejestracyjnych. Na wniosek policjantów i prokuratury zatrzymani zostali aresztowani na trzy miesiące.

Śledczy ustalają czy mężczyźni nie mają na swoim koncie jeszcze innych przestępstw. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności od trzech do 12 lat.

( KWP w Gdańsku / ep )

Film Napadli metodą na policjanta

Opis filmu: napady, napad, broń


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Napadli metodą na policjanta (format flv - rozmiar 5.1 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja