Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny zatrzymany do grupy „Grubego” i „Pajdy”

Data publikacji 28.11.2011

Kilka dni temu funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością samochodową stołecznej Policji rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami aut. W ich ręce wpadli wówczas podejrzewani o kradzież wartej około 55 tys. zł. hondy 32-letni Tomasz B. ps. Gruby i 30-letni Marcin K. ps. Pajda. Teraz zatrzymano kolejną osobę – 32-letniego Roberta G., podejrzanego o pomoc w ukryciu skradzionego auta.

Przypomnijmy: Kilka dni temu funkcjonariusze stołecznej „samochodówki” podczas działań wymierzonych w złodziei samochodów zatrzymali na Pradze Południe „Grubego” i „Pajdę”, którym zarzuca się kradzież hondy jazz wartej około 55 tys. złotych. Kolejna zatrzymana osoba do tej sprawy to 32-letni Robert K., który jest podejrzany o pomoc w ukryciu skradzionej w Warszawie hondy jazz.

Podczas policyjnej realizacji funkcjonariusze „samochodówki” trafili na posesję w powiecie otwockim, gdzie sprawcy odprowadzali skradzione pojazdy. W ten sposób zlikwidowano „dziuplę” samochodową. Zabezpieczono kilkadziesiąt zdekompletowanych nadwozi samochodowych i fragmentów nadwozia z numerami VIN. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono pieniądze oraz 2 mercedesy i kia, co do których istnieje podejrzenie, że mogą pochodzić z przestępstwa.

Mokotowski sąd rejonowy na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Sprawa ta ma charakter rozwojowy.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja