Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje trakcji kolejowej

Data publikacji 29.11.2011

Śląscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Białegostoku rozbili zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się w kradzieżach trakcji kolejowych. Łupem przestępców padło blisko 10.000 metrów miedzianych przewodów o wartości około 400 tys. zł. Wśród nich znalazł się mężczyzna, który uczestniczył w kradzieżach korzystając z więziennych przepustek.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspomagani przez swoich kolegów z komendy miejskiej w Białymstoku, rozbili zorganizowaną grupę specjalizującą się w kradzieżach infrastruktury kolejowej. Jej członkowie działali w województwie śląskim od kwietnia do lipca tego roku. Podejrzani to osoby wcześniej znane policji i karane za podobne przestępstwa.

Osiem zespołów realizacyjnych jednocześnie w województwie śląskim i podlaskim wkroczyło do mieszkań podejrzanych. W trakcie przeszukań śledczy zabezpieczyli fragmenty przewodów miedzianych oraz narzędzia, które prawdopodobnie posłużyły podejrzanym do popełnienia przestępstw. Wartość skradzionego mienia oszacowano na 400.000 tysięcy złotych.

W śledztwie, prowadzonym pod nadzorem Prokuratur Rejonowej Gliwice-Zachód, zarzuty usłyszeli czterej mieszkańcy Śląska w wieku od 27 do 59 lat oraz 29-latek z województwa podlaskiego. Wśród nich znalazł się skazany odbywający karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym. Mężczyzna wychodząc z więzienia na przepustki brał udział w kradzieżach.

Wszyscy zatrzymani podejrzani są o kradzieże i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Czterech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, natomiast wobec jednego zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Stróże prawa prowadzący sprawę określają ją jako rozwojową i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Film Zatrzymani złodzieje trakcji kolejowej

Opis filmu: kradzież, złodziej, złodzieje, trakcja, trakcji, kolej, koleje, kolejowej,

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani złodzieje trakcji kolejowej (format flv - rozmiar 1.67 MB)

Powrót na górę strony