Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia na Bałtyku

Data publikacji 05.12.2011

Funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych, żołnierze GROM oraz policyjni lotnicy wzięli udział we wspólnych ćwiczeniach na Bałtyku. Doskonalili swoje umiejętności działania w warunkach morskich oraz współpracę między jednostkami specjalnymi. Jednym z elementów ćwiczeń był szturm z wody i z powietrza na 366-metrowy kontenerowiec.

Te ćwiczenia to kolejny etap doskonalenia umiejętności policyjnych pilotów oraz antyterrorystów w działaniach na otwartym morzu oraz nad jednostkami pływającymi i obiektami na morzu. Funkcjonariusze BOA KGP wspólnie z żołnierzami GROM ćwiczyli między innymi strzelanie z broni palnej do celu znajdującego się na wodzie. Na koniec wszyscy przypuścili szturm na jednostkę pływającą – 366-metrowy kontenerowiec. Abordaż odbył się zarówno z wody jak i z powietrza.

Te ćwiczenia były kolejnym etapem doskonalenia umiejętności jednostek specjalnych. W lipcu funkcjonariusze BOA KGP i policyjni lotnicy brali udział w treningu podczas którego szturmowali „Emma Maersk”, który jest największym i najcięższym kontenerowcem na świecie.

kj,ms

Powrót na górę strony