Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanych o usiłowanie zabójstwa policjantów i napady rabunkowe

Data publikacji 05.12.2011

Dolnośląscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, podejrzewanych o napady rabunkowe na stacje paliw oraz placówki finansowe, w tym napad na stację paliw w Górze, do którego doszło 22 listopada br. oraz usiłowanie zabójstwa policjantów przy użyciu broni palnej. Zatrzymani, to mieszkańcy województwa wielkopolskiego, wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymania, do których doszło 4 grudnia 2011 r., były efektem rozpracowania operacyjnego, analizy gromadzonego materiału oraz realizacji, przeprowadzonej przez specjalną grupę powołaną decyzją komendanta wojewódzkiego dolnośląskiej policji. Policjanci z Wrocławia współpracowali także przy tej sprawie z funkcjonariuszami z Poznania i Leszna.

Z uwagi na fakt, iż działania wymierzone były przeciwko szczególnie niebezpiecznym przestępcom, trenującym m.in. wschodnie sztuki walki, a także nie wahającym się użyć broni palnej, gdy strzelali do policjantów podczas pościgu w Górze, w realizacji uczestniczyli także policyjni antyterroryści z Wrocławia i Poznania. W niedzielę o świcie funkcjonariusze otoczyli kilka mieszkań i domów w województwie wielkopolskim, gdzie po godzinie 6.00 rano zatrzymali 3 mężczyzn podejrzewanych o napad w Górze, a także strzelanie do tamtejszych policjantów.

Zatrzymani podejrzewani są ponadto o co najmniej kilka napadów na stacje paliw i placówki finansowe, do których doszło na styku województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. W wyniku przeprowadzonej realizacji dolnośląscy policjanci zatrzymali także 37-letniego mężczyznę, którego podejrzewają o udzielanie pomocy przy ukrywaniu przedmiotów służących do popełniania przestępstw.

Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do Wrocławia. Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności związane z działalnością tej grupy przestępczej. Postępowanie prowadzi Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Film Zatrzymano podejrzanych o usiłowanie zabójstwa policjantów i napady rabunkowe

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymano podejrzanych o usiłowanie zabójstwa policjantów i napady rabunkowe (format flv - rozmiar 5.87 MB)

Powrót na górę strony