Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatel Bułgarii odpowie za czerpanie korzyści z prostytucji

Data publikacji 09.12.2011

31-letni obywatel Bułgarii wpadł w ręce stołecznych policjantów. Mężczyzna podejrzewany jest o zmuszanie kobiet do prostytucji i czerpanie korzyści z cudzego nierządu. Ponadto, po wyroku z 2009 roku, mężczyzna ukrywał się i był poszukiwany listem gończym za przestępstwa związane z handlem ludźmi. Jeszcze dziś na najbliższe 4 lata trafi on do zakładu karnego.

Wczoraj wieczorem policjanci z wydziału kryminalnego komendy stołecznej policji przekazali otwockim funkcjonariuszom 31-letniego obywatela Bułgarii. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna ten kilka dni wcześniej zaprosił do Warszawy poznaną w Wielkopolsce młodą kobietę. Gdy była już w stolicy, biciem i straszeniem zmusił ją do przydrożnej prostytucji.

Policjanci w wyniku działań operacyjnych szybko ustali, że mężczyzną, który zmuszał kobietę do prostytucji, jest poszukiwany 31-letni obywatel Bułgarii. Jeszcze tej samej nocy pod jednym z warszawskich hoteli zatrzymali mężczyznę i osadzili w otwockim areszcie. Zmuszana do prostytucji kobieta trafiła pod opiekę jednej z organizacji pozarządowych. Dziś otwoccy policjanci, w porozumieniu z prokuraturą rejonową, przedstawią 31-latkowi zarzut czerpania korzyści z nierządu.

31-latek jeszcze dziś na najbliższe 4 lata trafi do jednego z zakładów karnych. Zatrzymany mężczyzna w przeszłości w podobny sposób zmuszał do prostytucji młode kobiety. Poszukiwany listem gończym został w 2009 roku skazany przez jeden z sądów województwa łódzkiego za przestępstwa przeciwko wolności człowieka, których dopuścił się w przeszłości na terytorium Polski, Niemiec i Bułgarii.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony