Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ranili nożem policjanta interweniującego po służbie

Data publikacji 13.12.2011

Policjanci zatrzymali i przedstawili zarzuty pięciu mieszkańcom Giżycka podejrzanym o rozbój oraz czynną napaść na interweniującego po służbie policjanta. Funkcjonariusz stając w obronie napadniętego mieszkańca miasta, został dwukrotnie ugodzony nożem. W wyniku tego zdarzenia policjant z raną kłutą pleców i ręki trafił do szpitala. Wobec trzech napastników zostały skierowane do sądu wnioski o tymczasowy areszt. Dwóch pozostałych otrzymało policyjny dozór.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 22.00 na jednej z giżyckich ulic. Wtedy to do policjanta wracającego ze służby podbiegło dwóch nastolatków. Z ich relacji wynikało, że ich kolega został napadnięty przez kilku młodych mężczyzn. Funkcjonariusz wyciągnął telefon komórkowy i natychmiast o wszystkim powiadomił oficera dyżurnego giżyckiej komendy. Sam natomiast podjął pościg za sprawcami. Na jednej z pobliskich ulic zauważył uciekających mężczyzn i zatrzymał jednego z nich, informując, że jest policjantem. Wówczas do interweniującego funkcjonariusza podbiegli koledzy zatrzymanego i doszło do szarpaniny. Jeden ze sprawców dwukrotnie ugodził policjanta nożem w plecy i rękę. Na widok nadjeżdżającego radiowozu sprawcy uciekli. Ranny funkcjonariusz został przewieziony do szpitala. W tej chwili jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jeszcze tej samej nocy policjanci zatrzymali do wyjaśnienia sprawy siedmiu mężczyzn w wieku od 17 do 26 lat. Dwóch z nich zostało następnego dnia zwolnionych. Odzyskano także skradziony telefon komórkowy należący do pobitego 17-latka oraz zabezpieczono kilka noży należących do sprawców. Pięciu zatrzymanych usłyszało zarzuty rozboju oraz czynnej napaści na policjanta. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Prokurator Rejonowy w Giżycku wobec dwóch nastolatków zastosował dozór policyjny. Wobec trzech pozostałych zostały skierowane wnioski do sądu o tymczasowy areszt.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony