Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w drodze do pracy obezwładnił dwóch sprawców rozboju

Data publikacji 21.12.2011

Policjant z KMP w Lublinie zatrzymał dwóch z trzech mężczyzn, którzy grożąc nożem napadli na 17-latka. Idący do pracy funkcjonariusz jako jedyny zareagował na zdarzenie, które rozegrało się kilka metrów od ruchliwej ulicy i chodnika, którym przechodziło wiele osób. Zatrzymanym za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj po 13.30 w Lublinie przy al. Tysiąclecia. Do idącego samotnie 17-latka z gminy Ludwin podeszło trzech mężczyzn. Chcieli aby udał się z nimi w ustronne miejsce by porozmawiać. Kiedy chłopak odpowiedział, że się spieszy, zobaczył jak jeden z mężczyzn wyjmuje nóż. Przestraszony 17-latek poszedł za nimi w wyznaczone miejsce. Tam napastnicy zażądali od niego telefonu komórkowego. Kiedy okazało się, że chłopak nie ma przy sobie aparatu, spytali o pieniądze. 17-latek obawiając się o swoje zdrowie oddał im portfel. Jeden ze sprawców zaczął przeszukiwać jego plecak. Pokrzywdzony stał ze spuszczoną głową, okrążony przez napastników, szukając spojrzeniem pomocy u przechodzących osób.

W tym właśnie momencie do akcji wkroczył idący do służy policjant z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Kryminalny podbiegł do nich krzycząc "Policja". Dwóch z nich zdołało uciec, trzeci który przeszukiwał plecak pokrzywdzonego, wpadł w ręce policjanta. Sprawca wyrywał się i był agresywny, ale po chwili został obezwładniony.

Funkcjonariusz zadzwonił do oficera dyżurnego i oczekiwał na wsparcie, gdy po chwili zauważył jak w jego kierunku zbliża się dwóch mężczyzn, którzy przed momentem uciekali. Mężczyźni otoczyli policjanta z zamiarem odbicia swojego kompana. Jeden z nich pchnął go w klatkę piersiową. Wtedy funkcjonariusz użył gazu pieprzowego. To poskromiło napastnika, który po raz kolejny ratował się ucieczką. Wykorzystując ten moment mundurowy chwycił kolejnego mężczyznę, który stał za nim. W ten sposób drugi z napastników został obezwładniony.

Całe zdarzenie rozegrało się kilka metrów od ruchliwej ulicy i chodnika, którym przechodziło wiele osób. Nikt z przechodniów nie zareagował.

Zatrzymani mężczyźni są mieszkańcami Lublina, mają 19 i 25 lat. Wczoraj zostali przesłuchani w II komisariacie Policji, który prowadzi czynności w tej sprawie. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Trzeci z mężczyzn, który posiadał przy sobie nóż jest poszukiwany przez policjantów.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony