Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał co najmniej sto osób

Data publikacji 22.12.2011

Co najmniej 100 osób na terenie całego kraju oszukał młody mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Zielonej Góry. Oszust wykorzystał czas przedświątecznych zakupów.

Od pewnego czasu do komendy miejskiej policji zaczęły napływać z całego kraju informacje od osób pokrzywdzonych w wyniku działalności oszusta, który za pomocą portalu aukcyjnego „sprzedawał” odtwarzacze MP3.

Policjanci podjęli działania operacyjne, w wyniku których wytypowali sprawcę. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Zielonej Góry, wcześniej notowany za inne przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu, był zaskoczony.

Jak ustalili policjanci, 24-latek założył na portalu aukcyjnym konto, podając fikcyjne dane, następnie uzyskał dostęp do rachunku bankowego innej osoby, na który wpływały pieniądze od klientów chętnych na zakup MP3 po atrakcyjnej cenie. Mężczyzna założył swoje konto miesiąc wcześniej, licząc na to, że przed świętami będzie więcej chętnych na zakupy towaru w niskiej cenie, którą proponował na aukcji. Jego oferta była konkurencyjna i dlatego skorzystało z niej tak dużo osób. Zatrzymany 24-latek od początku swojej działalności nie miał zamiaru wywiązywać się z umowy sprzedaży odtwarzaczy, a - jak się okazało - nigdy nie dysponował sprzętem, który oferował do sprzedaży.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty oszustwa na szkodę wielu osób. Wiadomo, że w sprawie pokrzywdzonych jest co najmniej 100 osób z terenu całej polski.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

(KWP Gorzów Wielkopolski / ep)

Powrót na górę strony