Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł z nożem na kobietę z dzieckiem

Data publikacji 09.01.2012

Dzięki policjantom z Ursynowa, do aresztu trafił sprawca napadu na młodą kobietę, która wybrała się na spacer ze swoim dzieckiem. 45-letni Radosław T. przewrócił swoją ofiarę na ziemię, groził jej nożem, a potem zrabował łańcuszek oraz dwa telefony komórkowe. Mężczyzna dopuścił się również innej czynności seksualnej. Wpadł w ręce funkcjonariuszy po trzech miesiącach. Teraz grozi mu co najmniej 3-letni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło na początku października. Napastnik zaatakował 31-letnią kobietę, która wyszła na spacer ze swoim 9-miesięcznym dzieckiem. Najpierw przewrócił ją na ziemię, a potem zaciągnął w zarośla. Tam zaczął grozić nożem, który przyłożył do jej szyi. Kobieta, bojąc się o życie swoje i dziecka, oddała mu dwa telefony komórkowe. Na tym jednak sprawca nie poprzestał, ponieważ zaczął napastować swoją ofiarę seksualnie. Jego łupem padł również łańcuszek, który zerwał jej z szyi.

Sprawą zajęli się ursynowscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu. Bardzo szybko stróże prawa wpadli na jego trop. Okazało się, że jest to 45-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Radosław T. nie przebywał jednak w miejscu zamieszkania. Policjanci rozpoczęli jego poszukiwania, sprawdzając wszystkie miejsca, w których mógł przebywać. Mężczyzna wpadł w piątek na terenie Dworca Zachodniego.

45-letni Radosław T. został przesłuchany w prokuraturze, gdzie usłyszał dwa zarzuty. Odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz inną czynność seksualną. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratora i tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Grozi mu co najmniej 3-letni pobyt w więzieniu.

Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie ma związku z podobnymi zdarzeniami.

(KSP/js)

Powrót na górę strony