Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci poszukują oszustki

Data publikacji 10.01.2012

Lubelscy policjanci poszukują oszustki, która pod pozorem wypłaty dotacji unijnych dla osób, dokonujących w przeszłości wpłat na budowę Sanktuarium, wyłudziła od mieszkanki gminy Siemień 10 600 zł. Kobiecie podającej się za pracownicę Sanktuarium w Licheniu, towarzyszył mężczyzna. Policjanci apelują o ostrożność i przestrzegają przed oszustami.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w gminie Siemień. Na posesję 49-letniej kobiety wjechał samochód, z którego wysiadła kobieta ciemnej karnacji w wieku około 55 lat. Nieznajoma podała się za pracownicę Sanktuarium w Licheniu i oznajmiła, że zajmuje się wypłatą dotacji unijnych dla osób, które w przeszłości dokonywały wpłat na budowę Sanktuarium. Poprosiła aby zostały jej okazane dowody wpłaty, oraz posiadane w domu banknoty. Oszustka tłumaczyła, że wysokość wypłaty jest uzależniona od wysokości posiadanych pieniędzy. 49-letnia gospodyni przekazała nieznajomej 600 złotych. Ta natomiast wzięła pieniądze i powiedziała, że musi na moment pokazać pieniądze księdzu, który w pobliskiej wsi również organizuje wypłatę dotacji unijnych. Oszustka dodała jeszcze, że gdyby gospodyni dysponowała jeszcze gotówką, wówczas wypłata dotacji byłaby większa. W związku z tym, że mieszkanka gminy Siemień oznajmiła, że posiada pieniądze w banku, kobieta zgodziła się podwieźć ją do banku. Pojechały tam bordowym passatem, którym kierował mężczyzna w wieku około 55 lat. Mieszkanka gminy Siemień wypłaciła z banku 10 tysięcy złotych i przekazała je nieznajomej. Następnie cała trójka pojechała do miejscowości, w której miała spotkać się z księdzem. W pewnym momencie oszustka poprosiła 49-letnią kobietę aby opuściła na chwilę samochód. Kiedy 49-latka wysiadł z auta, nieznajoma wraz z kierowcą odjechała w kierunku Siemienia. Po upływie około 30 minut, kiedy nieznajomi nie wracali, kobieta zorientowała się dopiero, że padła ofiarą oszustwa i straciła 10600 złotych.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność przy wpuszczaniu do mieszkań nieznajomych osób. Pamiętajmy, że oszuści stosują różne metody by wzbudzić nasze zaufanie i przekonać o autentyczności sytuacji, w której się znaleźliśmy. Zachowujmy wzmożoną czujność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony