Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne wyroby tytoniowe

Data publikacji 12.01.2012

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 40–letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej, podejrzewanego o posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli 3149 paczek papierosów. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką karę grzywny.

Wczoraj wieczorem skarżyscy policjanci, podczas patrolu jednej z ulic miasta, zatrzymali do kontroli volkswagena golfa. W trakcie przeszukania pojazdu mundurowi znaleźli w foliowych workach nielegalne wyroby tytoniowe. Stróże prawa zabezpieczyli łącznie 3149 paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.

Ich właścicielem okazał się 40-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej, który prawdopodobnie zakupił je z zamiarem dalszej odsprzedaży.

Wstępne obliczenia wskazują na to, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności to 36 tys. złotych. 40-latek został już przesłuchany. Konsekwencją jego czynu może być nawet 3-letni pobyt w więzieniu oraz wysoka kara grzywny.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony