Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany kolejny oszust

Data publikacji 13.01.2012

Śląscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie Polski i krajów Unii Europejskiej. Przestępcy wyłudzili z kilkunastu firm towar o wartości przekraczającej kwotę 4 000 000 złotych. Jest to już 17 osoba zatrzymana w tej sprawie.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach zatrzymali 40-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Mężczyzna jest kolejną osobą zatrzymaną w sprawie tzw. afery mięsnej. Zebrane przez śledczych dowody pozwolił na postawienie mu wczoraj zarzutu udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz oszustwa. Prokurator Okręgowy w Katowicach zastosował wobec zatrzymanego poręczenie majątkowe, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

W trakcie prowadzonego śledztwa funkcjonariusze ustalili, że przestępcy zajmowali się wyłudzaniem towarów, głównie mięsa, doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia mieniem podmioty gospodarcze z całej Polski oraz pięć firm zagranicznych: z Holandii, Belgii, Niemiec, Hiszpanii i Danii. Oszuści zamawiali m.in. drób i mięso wieprzowe, podając się za przedstawicieli różnych, faktycznie istniejących przedsiębiorstw. Posługiwali się przy tym sfałszowanymi dokumentami i pieczątkami. Po otrzymaniu towaru na odroczony termin płatności lub na kredyt kupiecki (ubezpieczony), nigdy za niego nie płacili. Jak ustalili śledczy, grupa przestępcza wyłudziła towary na łączną kwotę przekraczającą 4 000 000 złotych.

Do tej pory łącznie w sprawie zatrzymano 17 osób.

(KWP w Katowicach/js)
 

Powrót na górę strony