Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 13.01.2012

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych zatrzymali mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi za usiłowanie zabójstwa oraz handel narkotykami. 29-latkowi grozi kara nawet 25 lat więzienia.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych zatrzymali mężczyznę, który poszukiwany był dwoma listami gończymi za handel narkotykami oraz za usiłowanie zabójstwa. Mieszkaniec Olsztyna od kwietnia 2011, kiedy Sąd Okręgowy w Ostródzie zamienił mu tymczasowy areszt na dozór policyjny za handel narkotykami, zaczął się ukrywać. Ponownie wszczęto poszukiwania za 29 – latkiem cztery miesiące później, po tym jak usiłował dokonać zabójstwa. Policjanci ustalili miejsce pobytu poszukiwanego. Podczas przeszukania mieszkania, w którym ukrywał się 29 – latek znaleziono marihuanę i grzyby halucynogenne. Mieszkaniec Olsztyna był już wcześniej karany za kradzieże. Teraz za popełnione czyny mężczyzna stanie przed sądem. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Od momentu powstania Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, funkcjonariusze zatrzymali w sumie 265 osób. Wśród zatrzymanych było 21 osób z zarzutem zabójstwa lub usiłowania zabójstwa. Pozostali to członkowie zorganizowanych grup przestępczych, osoby zajmujące się uprowadzeniami dla okupu, sprawcy zgwałceń ze szczególnym okrucieństwem oraz sprawcy rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony