Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znęcanie się nad psem

Data publikacji 15.01.2012

Szczercowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Z ustaleń wynika, że 75-latek zaatakował swojego psa murarskim młotkiem. Stan zwierzęcia określono jako bardzo ciężki. Zatrzymanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz środek karny w postaci zakazu posiadania zwierząt na okres do dziesięciu lat.

Do przestępstwa doszło 12 stycznia br. w jednej z podszczercowskich wsi. Około 16.15 mężczyzna spacerujący po okolicy ze swoim czworonogiem usłyszał skamlenie i skowyt innego psa. Zatrważające dźwięki dobiegały z pobliskiego podwórka. Kiedy człowiek zbliżył się do ogrodzenia, dostrzegł mężczyznę stojącego z murarskim młotkiem , na którym widać było świeże ślady krwi. Na ziemi w agonii leżało skatowane zwierzę. Wstrząśnięty tym widokiem mężczyzna zawiadomił o swoich spostrzeżeniach policjantów, którzy natychmiast podjęli interwencję. Kiedy policjanci dojechali na miejsce nie zastali tam już sprawcy, a jedynie bardzo ciężko poranionego psa, który miał obrażenia na pysku w okolicy czoła, oka i nozdrzy. Po uzyskaniu przez funkcjonariuszy zapewnienia lekarza z bełchatowskiego schroniska dla zwierząt o gotowości udzielenia pomocy zwierzęciu, szczercowscy strażacy niezwłocznie przewieźli tam pokrzywdzonego czworonoga, którego stan został uznany za bardzo ciężki. Policjanci natomiast rozpoczęli poszukiwania właściciela kundelka .

75-letni mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech oraz środek karny w postaci zakazu posiadania zwierząt na okres do dziesięciu lat.

Wejdź do zielonej strefy!

Policja wzorem innych instytucji, wyrażając szczególną troskę o zwierzęta oraz pragnąc zapewnić im lepszą ochronę jako istotom czującym, włącza się w działania ukierunkowane na zwalczanie nieludzkiego ich traktowania.

Jeśli więc posiadasz informacje o nieuzasadnionym i niehumanitarnym zabijaniu zwierząt, znęcaniu się nad nimi poprzez m.in. przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem – CITES (www.mos.gov.pl/cites-ma) to skontaktuj się z nami, wysyłając e-mail do właściwej terytorialnie jednostki Policji: zielonastrefa@lodzka.policja.gov.pl

Nie bądź obojętny – zareaguj!

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony