Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano przydomową wytwórnię tytoniu

Data publikacji 16.01.2012

Radomscy policjanci zatrzymali małżeństwo, które prowadziło nielegalną wytwórnię tytoniu. Zabezpieczono blisko 900 kg tytoniu o wartości około 50 tys. złotych oraz urządzenia służące do jego przetwarzania. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności oraz wysokie kary finansowe.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą radomskiej komendy ustalili, że na terenie jednej z posesji w okolicy Radomia znajduje się nielegalna wytwórnia tytoniu. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze ujawnili kompletną linię technologiczną, na której przetwarzano liście tytoniu, a następnie suszono i pakowano w worki jako produkt gotowy do sprzedaży hurtowej.

Funkcjonariusze zabezpieczyli około 900 kg tytoniu o wartości około 50 tys. złotych oraz urządzenia służące do jego przetwarzania, 4 maszyny do krajania tytoniu oraz 3 wagi elektroniczne.

Policjanci zatrzymali dwoje 40-latków, którzy odpowiedzą za przestępstwo karno-skarbowe. Oprócz odpowiedzialności karnej zatrzymanym grożą także wysokie kary finansowe.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony