Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali arsenał broni

Data publikacji 17.01.2012

Karabiny maszynowe, pistolety, granaty ręczne, pociski artyleryjskie i inne akcesoria bojowe pochodzące z czasów I i II Wojny Światowej zabezpieczyli policjanci na jednej z posesji na terenie powiatu kozienickiego. Zatrzymano 42-latka, który nielegalnie gromadził broń i amunicję.

Na miejsce przechowywania nielegalnej broni i amunicji kozieniccy policjanci trafili po anonimowej informacji, która została przekazana oficerowi dyżurnemu Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Wynikało z niej, że jeden z mieszkańców gminy Magnuszew gromadzi broń i amunicję. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach razem ze specjalnie wyposażonym patrolem saperskim udali się do miejsca, w którym miały znajdować się militaria.

W trakcie przeszukania domu policjanci i żołnierze odnaleźli prawdziwy arsenał broni. Znajdowało się tam między innymi 39 granatów, 8 pocisków artyleryjskich, 13 karabinów, w tym 4 maszynowe, a także 28 pistoletów, amunicja, bagnety, magazynki i inne akcesoria bojowe pochodzące z czasów I i II Wojny Światowej oraz materiały wybuchowe w postaci zapalników i prochu strzelniczego. Część zabezpieczonej broni była nadal w bardzo dobrym stanie.

Będący na miejscu saperzy zabezpieczyli broń i przedmioty, które uznano za niebezpieczne i mogące stworzyć zagrożenie dla zdrowia i życia innych osób. Resztę nielegalnego arsenału zabezpieczyli policjanci do dalszych oględzin.

Funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego właściciela posesji, który przyznał się do gromadzenia broni już od 10 lat. Prokuratura Rejonowa w Kozienicach przedstawiła mężczyźnie zarzuty nielegalnego posiadania broni oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób za co grozi kara do 8 lat więzienia. Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór, poręczenie majątkowe i zakazu opuszczania kraju.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach.

(KWP w Radomiu / mw)

Film Policjanci zlikwidowali arsenał broni


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zlikwidowali arsenał broni (format flv - rozmiar 8.42 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja