Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Bina” vel „Gruby” w rękach CBŚ

Data publikacji 18.01.2012

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP zatrzymali Marcina B. ps. Bina vel Gruby. Mężczyzna ma na swoim koncie udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, której przewodził Rafał S. ps. Szkatuła. Za Marcinem B. wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania i list gończy w związku z wyłudzaniem haraczy oraz obrotem środkami odurzającymi.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP prowadzili poszukiwania Marcina B. ps. Bina vel Gruby. Za mężczyzną wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania oraz list gończy w związku z przestępstwami jakie miał na koncie. Z informacji zebranych przez policjantów CBŚ wynikało, że Marcin B. wywodził się z grupy warszawskich pseudokibiców powiązanych z jednym z klubów piłkarskich w stolicy. Jeszcze przed 2009 rokiem należał do ścisłego kierownictwa jednej z najliczniejszych i najbardziej zdeterminowanych grup przestępczych o charakterze zbrojnym, tak zwanej „grupy szkatułowej”, której przewodził Rafał S. ps. Szkatuła. „Gruby” był odpowiedzialny między innymi za ściąganie haraczy z agencji towarzyskich oraz prostytutek. Zajmował się także wprowadzaniem do obrotu środków odurzających.

Mężczyzna wiedział, że jest poszukiwany przez policjantów Centralnego Biura Śledczego, często zmieniał miejsca pobytu i nie był nigdzie na stałe zameldowany. Wyjechał między innymi do Niemiec, Holandii, Belgii i Hiszpanii. Starał się zmylić funkcjonariuszy zmieniając wygląd – zapuścił włosy i schudł około 3o kilogramów. Myślał, że w ten sposób będzie nierozpoznawalny. Mylił się. Policjanci namierzyli go, kiedy przebywał w jednym z krakowskich hoteli. Tam zorganizowali na niego zasadzkę. Marcin B. wpadł w ręce funkcjonariuszy CBŚ i natychmiast został przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz przed sądem odpowie za swoje czyny.

kj

Powrót na górę strony