Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa oszustów zatrzymana

Data publikacji 19.01.2012

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 5 mężczyzn w wieku od 23 do 29 lat podejrzewanych o wyłudzanie, na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu, komputerów i telefonów komórkowych. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 8.

Do zdarzeń dochodziło na terenie całego województwa świętokrzyskiego. Nieznani wtedy sprawcy na podstawie podrobionych zaświadczeń o zatrudnieniu i osiąganych dochodach wyłudzali ze sklepów sprzęt RTV, telefony komórkowe i komputery. Skrupulatna praca policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pozwoliła przerwać przestępczy proceder. Mundurowi ustalili i zatrzymali pomysłodawców przestępstw.

Okazała się nimi grupa 5 mężczyzn w wieku od 23 do 29 lat. Wszyscy są mieszkańcami Kielc doskonale znanymi mundurowym ze swej przestępczej działalności. Z ustaleń kieleckich stróżów prawa wynika, że zatrzymani mężczyźni wyszukiwali osoby bezdomne i bezrobotne. Wystawiali na ich nazwiska zaświadczenia o zatrudnieniu i otrzymywanych dochodach. Następnie osoby te ,,kupowały” na raty sprzęt RTV, telefony i komputery. Oddając sprzęt mężczyznom, uzyskiwały za to, niewielkie wynagrodzenie.

Grupa ta, działając od listopada ubiegłego roku, zdążyła wyłudzić w ten sposób sprzęt na łączną sumę ponad 20 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali część wyłudzonego mienia. Cała piątka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Dzisiaj złożą wyjaśnienia. Ustawodawca za oszustwo przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony