Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny areszt za duże ilości narkotyków

Data publikacji 19.01.2012

Policjanci z Częstochowy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie jednym z garaży w dzielnicy Północ ponad 7 kilogramów marihuany i prawie 100 gram kokainy o łącznej czarnorynkowej wartości ponad 260 000 złotych. 31-letni częstochowianin jest związany najprawdopodobniej także z handlem narkotykami na dużą skalę. To kolejny etap prowadzonego od trzech miesięcy postępowania, w którym zatrzymano już dwóch podejrzanych.

Początek sprawy wiąże się z zatrzymaniem kilka miesięcy temu dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów na południu Polski. W "dziupli" na terenie powiatu kłobuckiego, wynajmowanej przez 41-letniego mężczyznę oraz jego o 10 lat młodszego wspólnika, znajdowały się rzeczy pochodzące z licznych kradzieży samochodów na terenie Śląska oraz najprawdopodobniej innych województw. Zabezpieczono kilkadziesiąt różnego rodzaju części samochodowych, fałszywe dokumenty, kilkanaście telefonów komórkowych, kilkadziesiąt rowerów oraz sprzęt do nasłuchu częstotliwości służb ratunkowych. Zabezpieczono także różnego rodzaju narzędzia służące do włamań do samochodów, a jednym z garaży odkryto skradzionego kilka dni wcześniej z ulicy Łukasińskiego volkswagena passata, którego najprawdopodobniej złodzieje nie zdążyli jeszcze rozkręcić na części. Jeden z zatrzymanych, 41-letni częstochowianin, został tymczasowo aresztowany.

Realizując dalej sprawę, na początku listopada policjanci zatrzymali kolejnego sprawcę, 32-letniego mieszkańca Myszkowa, który jak wstępnie ustalono może być związany z kradzieżami samochodów na terenie południowej Polski. W wynajmowanym w Częstochowie garażu, policjanci ujawnili skradziony samochód honda civic oraz ponad 7 kilogramów marihuany, 5 sprasowanych krążków kokainy i wagi dilerskie. Wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi ponad 260 000 złotych.

Zatrzymany dwa dni temu, kolejny przestępca to, według ustaleń policjantów mężczyzna, który wynajmował garaż oraz umieścił w nim narkotyki. 31-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Dodatkowo policjanci ujawnili w jego domu, w częstochowskich Alejach, kolejne kilka gram marihuany. Decyzją częstochowskiego sądu mężczyzna został wczoraj tymczasowo aresztowany.

W tej rozwojowej sprawie policjanci przewidują kolejne zatrzymania.

KWP Katowice / mag

Powrót na górę strony