Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny handel bronią przerwany przez CBŚ

Data publikacji 20.01.2012

Centralne Biuro Śledcze zajmuje się zwalczaniem najpoważniejszych przestępstw, m.in. handlu ludźmi, bronią, narkotykami czy przestępczością zorganizowaną. Od połowy 2010 roku policjanci CBŚ zajmowali się sprawą osób, które na terenie Bydgoszczy mogą nielegalnie handlować bronią pochodzącą z kradzieży. Zatrzymano dwie osoby, z których jedna usłyszała już zarzuty handlu bronią i amunicją.

We wtorek (17.01.2012r.) policjanci CBŚ weszli do dwóch mieszkań w Śródmieściu Bydgoszczy. Zatrzymali 32-letniego Sebastiana S., ps. Socha w przeszłości karanego za rozbój, oraz 27-latkę w przeszłości notowaną za posiadanie i handel narkotykami. W jej mieszkaniu policjanci znaleźli około 20 gramów amfetaminy, która ukryto za obrazem.

W trakcie realizacji policjanci zabezpieczyli trzy jednostki broni palnej-myśliwskiej, w tym dwa sztucery: marki CZ i Łucznik wraz z lunetami, dubeltówkę bock wraz z ponad 260 sztukami amunicji myśliwskiej oraz około 40 rakiet sygnalizacyjnych. Funkcjonariusze CBŚ ustalili, że oferowana broń i amunicja pochodzą z włamania do chaty myśliwskiej jednego z kół łowieckich na terenie gm. Koronowo, które miało miejsce w maju 2010r. Odzyskano część skradzionych wówczas przedmiotów o łącznej wartości około 12 000 złotych.

Już we wtorek (17.01) prokurator przedstawił Sebastianowi S. zarzut handlu bronią i amunicją oraz skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Wczoraj (19.01) sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi on w areszcie.

Natomiast kobieta usłyszała zarzut posiadania substancji psychotropowej. Będzie stawiać się na dozór w jednym z bydgoskich komisariatów.

Teraz policjanci będą sprawdzać jaki związek z włamaniem do koła łowieckiego miał aresztowany bydgoszczanin oraz czy inne osoby były zamieszane w ten nielegalny proceder. Sprawa, jak zapewniają śledczy, ma charakter rozwojowy.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony