Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował rozjechać policjanta

Data publikacji 20.01.2012

Wczoraj około 21.00, gliwiccy policjanci ruszyli w pościg za samochodem bmw, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli. W trakcie ucieczki uszkodził on kilka samochodów i autobus. Próbował także rozjechać jednego z mundurowych. Padły strzały.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 35-letni mieszkaniec Gliwic kierując samochodem bmw nie zatrzymał się do kontroli drogowej w rejonie ulicy Błogosławionego Czesława i zaczął uciekać przed policją. Pościg za uciekinierem trwał ponad 15 minut. W jego trakcie kierujący bmw staranował dwa samochody osobowe oraz uszkodził autobus komunikacji miejskiej.

Zorganizowana policyjna obława spowodowała, że uciekinier zatrzymał się. Gdy mundurowi podchodzili do jego samochodu, kierowca ruszył z piskiem opon i próbował przejechać jednego z funkcjonariuszy. Wówczas policjanci użyli broni palnej. Rannemu udzielono pierwszej pomocy i przewieziono go do szpitala.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną. W jego samochodzie znaleziono dwie sztuki broni, która zostanie przez policyjnych ekspertów poddana badaniu w celu sprawdzenia, czy była w przeszłości użyta podczas przestępstw. Śledczy pod nadzorem prokuratora, zebrali materiał dowodowy, który posluży do postawienia gliwiczaninowi zarzutów. Obecnie trwają czynności mające wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

KWP Katowice / mag

Powrót na górę strony