Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania dziecka

Data publikacji 27.01.2012

Policjanci wyjaśniają sprawę zaginięcia małego dziecka. Do zdarzenia doszło we wtorek, 24 stycznia br. około 18.00 w Sosnowcu. Z relacji młodej kobiety wynika, że idąc ulicą Legionów została napadnięta, a gdy odzyskała przytomność stwierdziła, że z wózka zniknęła jej 6-miesięczna córka. Cały czas trwają zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Komendant Miejski Policji w Sosnowcu i samorząd sosnowiecki wyznaczyli w sumie 10 tys.zł nagrody dla osoby, która przekaże informacje przyczyniające się do odnalezienia dziecka.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach powołał do prowadzenia tej sprawy grupę składającą się z policjantów Wydziału Kryminalnego KWP i dotychczas zajmujących się poszukiwaniami śledczych z Sosnowca. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

We wtorek 24 stycznia tuż po 18.00 dyspozytor pogotowia ratunkowego powiadomił dyżurnego sosnowieckiej komendy policji o młodej kobiecie, która na ul. Legionów straciła przytomność. Z relacji 22-letniej sosnowiczanki wynikało, że najprawdopodobniej została napadnięta, a gdy się ocknęła, stwierdziła zniknięcie z wózka jej 6-miesięcznej córki Magdaleny. Natychmiast na miejsce skierowano wszystkie dostępne siły. Oprócz sosnowieckich policjantów, do zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań włączyli się zabezpieczający imprezę sportową mundurowi z katowickiego Oddziału Prewencji. Przeczesano rozległy teren wokół miejsca zdarzenia, pobliski park oraz blokowiska. Przesłuchani zostali rodzice dziecka. Poszukujemy również świadków zdarzenia.

Rysopis dziecka:
wzrost ok. 60-70 cm, ciemnozielone (oliwkowe) oczy, widoczny wyrzynający się ząb - dolna jedynka, włosy bardzo krótkie – niemowlęce – koloru ciemnobrązowego wytarte z tyłu głowy.

Dziecko ubrane było w:
różową czapkę z białym trójkątem z przodu, dwuczęściowy, beżowy pluszowy komplet zapinany na zamek, spodnie w tym samym kolorze, białe rękawiczki. Wraz z dzieckiem zniknął różowy kocyk w różnokolorowe misie.

Wszystkie osoby, które przebywały około 18.00 na ul. Legionów, widziały osobę z podobnym dzieckiem, lub mogą posiadać jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z sosnowieckimi policjantami – tel. 32 296 12 55, lub z najbliższą jednostką policji – tel. 997. Komendant Miejski Policji w Sosnowcu i samorząd sosnowiecki wyznaczyli w sumie 10 000 złotych nagrody dla osoby, która przekaże informacje przyczyniające się do odnalezienia dziecka.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony