Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne oprogramowanie

Data publikacji 25.01.2012

Świętokrzyscy policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt komputerów, dyski twarde oraz płyty CD i DVD na których znajdowało się nielegalne oprogramowanie. Sprzęt został znaleziony na terenie jednej z kieleckich firm. Jeżeli podejrzenia śledczych potwierdzą się, to właścicielowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, wspólnie z kolegami z komendy miejskiej od dłuższego czasu przyglądali się działalności jednej z kieleckich firm. Mundurowi mieli podejrzenia, że na komputerach spółki zainstalowane jest nielegalne oprogramowanie.

Wczoraj w czasie przeszukania pomieszczeń należących do firmy ujawnili, a następnie zabezpieczyli 51 komputerów stacjonarnych z oprogramowaniem, na które właściciel nie posiadał licencji. Ponadto stróże prawa zabezpieczyli laptopa, 7 dysków twardych oraz kilkanaście płyt CD i DVD z nielegalnym oprogramowaniem.

Jak wstępnie wycenili biegli z zakresu informatyki, producenci oprogramowania ponieśli straty w wysokości około 250 tysięcy złotych. Teraz cały zabezpieczony sprzęt trafi do szczegółowej analizy.

Za uzyskanie cudzego programu komputerowego, bez zgody właściciela grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / pt)
 

Powrót na górę strony