Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na taksówkarza w rękach Policji

Data publikacji 28.01.2012

Napad na taksówkarza w Nowym Sączu. Sprawca został zatrzymany wkrótce po dokonanym napadzie. Może usłyszeć zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

[27 stycznia br.] przed godz. 20.00 oficer dyżurny sądeckiej Policji został telefonicznie poinformowany przez jadącą samochodem kobietę, że została ona zatrzymana w miejscowości Jamnica przez mężczyznę, który był cały pokrwawiony i znajdował się w bardzo ciężkim stanie. Ponadto przekazał jej informację, ze został zaatakowany w swoim samochodzie przez nieznanego mężczyznę. Kobieta natychmiast swoim samochodem zabrała rannego do Szpitala Miejskiego w Nowym Sączu, gdzie stwierdzono, że posiada on liczne rany kłute tułowia przebite płuco i wymaga natychmiastowego zabiegu operacyjnego. W rejon miejsca zdarzenia zostały wysłane patrole Policji, które na bocznej drodze ujawniły samochód osobowy m-ki Opel należący do jednej z sądeckich korporacji taksówkarskich. Samochód pozostawiony został z włączonym silnikiem, z zapalonym światłami i otwartymi drzwiami od strony kierowcy. Na miejsce przybyła grupa dochodzeniowo- śledcza, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia.
Już kilka godzin po zdarzeniu policjanci ustalili sprawcę napadu oraz miejsce, gdzie może przebywać. Zatrzymany został 28-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego.

Sprawa wymagała wielkiego zaangażowania policjantów, gdyż informację dotyczące sprawcy były jedynie szczątkowe, pomimo tego meżczyzna został zatrzymany. Już w trakcie rozpytania zatrzymany mężczyzna opisał przebieg zdarzenia, jak i wskazał miejsce porzucenia swojej odzieży, skradzionego portfela należącego do taksówkarza, jak i noża, którym miał zadawać ciosy. We wskazanym miejscu odnaleziono wszystkie te przedmioty.

Taksówkarz, 59-letni mężczyzna przeszedł operację, jego stan zdrowia jest oceniany jako stabilny i nie zagrażajacy bezpośrednio jego życiu.

Zatrzymany 28-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie zostanie mu postawiony zarzut - najprawdopodobniej usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP Kraków/gp
 

Powrót na górę strony
Polska Policja