Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policja zabezpieczała otwarcie Stadionu Narodowego

Data publikacji 30.01.2012

„Oto Jestem”, pod takim hasłem odbyła się wczoraj impreza inaugurująca otwarcie Stadionu Narodowego. Mieszkańców stolicy i całej Polski nie zraził siarczysty mróz. Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwali policjanci, którzy zabezpieczali całą imprezę.

W dniu wczorajszym byliśmy świadkami uroczystości inaugurującej otwarcie Stadionu Narodowego. Impreza odbyła się pod hasłem „Oto Jestem”.

Nad bezpieczeństwem licznie przybyłej publiczności i gości przez cały czas czuwali stołeczni policjanci. Funkcjonariusze kierowali ruchem drogowym, zabezpieczali nie tylko teren samego stadionu, ale również drogi dojazdowe i okolicę obiektu, gdzie miało miejsce zgromadzenie. Do zabezpieczenia wykorzystano, m.in. Mobilny Posterunek Policji, w którym dyżurujący funkcjonariusze chętnie służyli swoją pomocą.

Przy okazji tej uroczystości mieliśmy możliwość sprawdzić, jak na tak dużym obiekcie funkcjonuje łączność, całością zabezpieczenia kierowali i koordynowali wszystkie działania policjanci w Centrum Dowodzenia stadionu. Stróże prawa dbali, by każdy z gości bez przeszkód dotarł na koncert, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

Policjanci nie odnotowali żadnych poważniejszych incydentów.

(KSP / pt)
 

Powrót na górę strony