Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa mieszkaniowych włamywaczy rozbita

Data publikacji 30.01.2012

W ostatnim czasie KMP w Siedlcach odnotowała kilkanaście przestępstw kradzieży z włamaniem do domów i mieszkań, do których dochodziło na terenie miasta i powiatu. Sprawcom wydawało się, że pozostaną bezkarni jednak ich złudne przestępcze odczucia pokrzyżowali policjanci pionu kryminalnego siedleckiej komendy. W minioną sobotę, dzięki dobrze zaplanowanym i skoordynowanym działaniom funkcjonariuszy, zatrzymano grupę przestępczą zajmująca się tym procederem.

Do pierwszego z serii włamań doszło w grudniu 2011. W sumie do ubiegłej soboty zgłoszono ich w siedleckiej komendzie 20. Przeprowadzona przez policjantów wstępna analiza wskazywała, że dokonują ich te same osoby. Łupem przestępców padały m. in. biżuteria, pieniądze, drogi sprzęt RTV oraz laptopy. Już po pierwszych zgłoszeniach dotyczących włamań do mieszkań i domów, do prowadzenia sprawy przydzielono najlepszych i najbardziej doświadczonych pracowników Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i

Kryminalnego tutejszej komendy. Funkcjonariusze bardzo skrupulatnie i wnikliwie badali każdy ślad i informację mogącą naprowadzić ich na trop przestępców. Poświęcenie i zaangażowanie policjantów zakończone zostało sukcesem.

W minioną sobotę podczas zaplanowanej wcześniej akcji zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzewanych o te przestępstwa. Okazali się nimi 21- i 23-letni mieszkańcy Siedlec notowani już wcześniej przez policję za różne przestępstwa. Duża część skradzionych przedmiotów została przez policjantów odzyskana i w najbliższym czasie wróci do właścicieli. Obecnie pracujący przy tej sprawie funkcjonariusze ustalają wszystkie przestępcze zdarzenia z terenu miasta z udziałem tych mężczyzn. Dotychczas usłyszeli oni 21 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz nielegalnego posiadania narkotyków. O ich losie w najbliższym czasie zadecyduje Sąd. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / pt)
 

Powrót na górę strony