Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za napad na jubilera

Data publikacji 30.01.2012

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali kolejną, czwartą osobę podejrzaną o napad na jubilera, do którego doszło w Nowym Dworze Gdańskim. Zamaskowani sprawcy weszli do środka, sterroryzowali właściciela i skradli biżuterię wartą ponad 60 tys. zł. Zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: do napadu na jubilera doszło 23 kwietnia 2011 roku około godz. 9:30 w Nowym Dworze Gdańskim. Dwaj zamaskowani sprawcy weszli wówczas do sklepu i przedmiotami przypominającymi broń sterroryzowali właściciela oraz skrępowali mu ręce plastikowymi opaskami zaciskowymi. Ze środka zabrali wyroby ze złota i srebra, po czym wybiegli ze sklepu. Napastnicy wsiedli do samochodu, w którym czekał na nich kierowca i odjechali z łupami wartymi 60 tysięcy złotych. Niedługo potem właścicielowi zakładu udało się oswobodzić i wezwać Policję.

Śledczy zebrali na ten temat bogaty materiał dowodowy, przesłuchali świadków i odtworzyli przebieg zdarzeń. Po kilku miesiącach wytężonej pracy policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wpadli na trop osób, które mogły stać za tym napadem.

19 grudnia nad ranem funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego wkroczyli jednocześnie do kilku mieszkań. Zatrzymali 2 osoby podejrzane o udział i przygotowania do napadu. Trzeciego mężczyznę zatrzymali na ulicy. Wszyscy byli zaskoczeni. W ich mieszkaniach policjanci znaleźli atrapy broni, które mogły być wykorzystane w trakcie napadu.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 24 do 50 lat. Wszyscy są mieszkańcami Gdańska i mają bogatą kryminalną przeszłość. Byli wcześniej karani m.in. za rozboje i kradzieże.

W trakcie dalszego śledztwa policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledzczego ustalili, że za napadem stoi jeszcze jeden mężczyzna. 25-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego został zatrzymany 25 stycznia br. nad ranem w swoim mieszkaniu.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Grozi im do 15 lat więzienia. Ponadto każdy z nich spędzi 3 miesiące w areszcie.

(KWP w Gdańsku / mw)

Film Odpowiedzą za napad na jubilera


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odpowiedzą za napad na jubilera (format flv - rozmiar 4.61 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja