Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy zatrzymał podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 30.01.2012

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozi 29-latkowi zatrzymanemu przez dzielnicowego z powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna, który decyzją sądu został tymczasowo aresztowany, podejrzany jest o zabójstwo swojej matki. Kobietę z ranami kłutymi znaleźli sąsiedzi na klatce schodowej. Zatrzymany, po zabójstwie, ukrywał się w kompleksie leśnym.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymał mężczyznę podejrzanego o zabójstwo kobiety. Podejrzany to 29-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w powiecie dzierżoniowskim. Mężczyzna, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło 26 stycznia br. Policjanci z Głuszycy zostali poinformowani przez mieszkańców jednego z bloków w Walimiu o znalezieniu na klatce schodowej zwłok kobiety – sąsiadki. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą. Policjanci wykonali szczegółowe oględziny miejsca znalezienia zwłok. Na podstawie dalszych, przeprowadzonych w tej sprawie wstępnych czynności, wytypowali mężczyznę, podejrzewanego o zabójstwo przy użyciu noża – syna kobiety.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Głuszycy, na podstawie bardzo dobrego rozpoznania, ustalił miejsce pobytu podejrzewanego mężczyzny, a następnie go zatrzymał. Okazało się, że podejrzany, po dokonaniu zabójstwa, ukrył się w kompleksie leśnym na Przełęczy Walimskiej. W czasie zatrzymania 29-latek nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjanta. Najpierw szczuł go psem, którego prowadził na smyczy, a następnie zaczął uciekać. Po krótkim pościgu i zastosowaniu chwytów obezwładniających, dzielnicowy zatrzymał mężczyznę.

Zatrzymany usłyszał już zarzut zabójstwa. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za przestępstwo, o które jest podejrzany, grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony