Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po pościgu

Data publikacji 31.01.2012

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym zatrzymany przez policjantów z Woli 32-letni Wojciech Z. Mężczyzna skradzionym dwa dni wcześniej w Grodzisku Mazowieckim pojazdem uciekał ulicami Warszawy. Podczas próby zatrzymania uciekającego kierowcy uszkodzeniu uległy dwa radiowozy i rannych zostało dwóch policjantów.

Policjanci z wolskiej komendy zauważyli zaparkowaną przy ulicy Budy mazdę, która została skradziona dwa dni wcześniej w Grodzisku Mazowieckim. Po chwili do pojazdu podszedł obserwowany mężczyzna, wsiadł do środka i odjechał z miejsca. Funkcjonariusze podjęli pościg za kierowcą. Pomimo wysyłanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Na skrzyżowaniu ulicy Sowińskiego z ulicą Olbrachta policjanci zorganizowali blokadę. Kierowca mazdy mimo tego nie zatrzymał się do kontroli, uderzył w radiowozy blokujące drogę i uszkodził je. W wyniku podjętych działań blokadowych ranni zostali dwaj policjanci.

Mężczyzna kierujący skradzionym samochodem został zatrzymany. 32-letni Wojciech Z. był już notowany za kradzieże i posiadanie środków odurzających. Mężczyzna trafił do komendy w Grodzisku Mazowieckim, gdzie usłyszał zarzut kradzieży samochodu.

Na wniosek policjantów z Grodziska Mazowieckiego sąd zastosował wobec 32-letniego Wojciecha Z. 3 miesiące aresztu tymczasowego. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony