Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelali w okno jednego z mieszkań

Data publikacji 31.01.2012

Lubińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o groźby oraz strzelanie w okno jednego z mieszkań na terenie miasta, czym spowodowali bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia osób znajdujących się wewnątrz. Funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli broń pochodzącą prawdopodobnie z okresu II wojny światowej, przerobioną na amunicję myśliwską, kilkadziesiąt sztuk właśnie takiej amunicji oraz maczetę i tasak.

Policjanci z wydziału prewencji komendy powiatowej w Lubinie zatrzymali dwóch mężczyzn – braci w wieku 41 i 48 lat, podejrzanych o spowodowanie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia innych osób, groźby oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło po tym, jak jeden z podejrzanych – starszy z braci – strzelił z broni, którą miał przy sobie w okno mieszkania. W środku znajdowały się dwie kobiety i mężczyzna. Wystrzelony pocisk uderzył w sufit, a odłamki raniły jedną z kobiet w szyję. Pozostałe osoby odniosły obrażenia ręki i dłoni.

W wyniku podjętych w tej sprawie przez policjantów działań, na terenie przyległym do posesji starszego z zatrzymanych, funkcjonariusze odnaleźli broń pochodzącą prawdopodobnie z okresu II wojny światowej, przerobioną na amunicję myśliwską, kilkadziesiąt sztuk właśnie takiej amunicji oraz maczetę i tasak.

Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, powodem działania zatrzymanych była prawdopodobnie wcześniejsza awantura pomiędzy zatrzymanymi a mężczyzną z mieszkania, do którego okien oddano strzał. Bracia po awanturze poszli za nim do jego mieszkania. Gdy nie mogli się jednak do niego dostać, opuścili budynek i strzelili w okno.

Teraz zatrzymani odpowiedzą za zarzucane im czyny przed sądem. Za groźby karalne oraz spowodowanie bezpośredniego zagrożenie dla życia lub zdrowia, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Starszy z braci odpowie ponadto za nielegalne posiadanie broni i amunicji, za co grozić mu może kara do 8 lat pozbawiania wolności. Policjanci sprawdzają również, czy zabezpieczona broń nie była wykorzystywana do innych przestępstw.

(KWP we Wrocławiu / pt)
 

Powrót na górę strony