Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad pół kilograma amfetaminy nie trafi na rynek

Data publikacji 31.01.2012

Ponad pół kilograma amfetaminy i około 100 gram marihuany zabezpieczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komedy Miejskiej Policji w Słupsku. Do sprawy zatrzymanych zostało trzech mężczyzn w wieku 28, 30 i 38 lat. Zatrzymani przewozili część środków odurzających w swoim aucie, część narkotyków wraz ze sprzętem służącym do ich porcjowania, zabezpieczono w ich mieszkaniach. Czarnorynkowa wartość środków odurzających szacowana jest na 30 tys. zł.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, z wydziału zajmującego się przestępczością narkotykową ustalili osoby podejrzane o rozprowadzanie znacznych ilości narkotyków. Patrolujący miasto po cywilnemu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej auto, którym podróżowali dwaj mężczyźni podejrzewani o ten proceder. Po przeszukaniu samochodu, funkcjonariusze znaleźli worek foliowy z białym proszkiem. Jak się okazało, było to ponad pół kilograma amfetaminy. 28 i 30-letni mieszkańcy Słupska zostali zatrzymani. W wyniku dalszych czynności w tej sprawie śledczy dotarli do kolejnej osoby mogącej mieć związek z przestępczym procederem. Okazał się nim 38 – latek, mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego.

W mieszkaniach zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli wagę do porcjowania narkotyków a także prawie 100 gram marihuany i 200 gram amfetaminy. Z szacunków wynika, że z zabezpieczonych środków odurzających można by wyprodukować ponad 1 tysiąc porcji dilerskich o czarnorynkowej wartości co najmniej 30 tysięcy złotych.

Decyzją słupskiego sądu zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na dwa miesiące.

Jak zapowiadają śledczy, sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Za handel i posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)
 

Powrót na górę strony