Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za oszustwa na szkodę 38 osób

Data publikacji 02.02.2012

Kryminalni z komisariatu w Niemcach zatrzymali 21-latkę podejrzaną o oszustwa. Kobieta za pośrednictwem portali internetowych zamieszczała ogłoszenia o pracę, oferując w nich wynagrodzenie za wystawianie aukcji dotyczących sprzedaży telefonów komórkowych. Nigdy jednak nikomu nie zapłaciła za pracę, ani też nie wysłała żadnego telefonu oferowanego do sprzedaży. 21-latka oszukała w ten sposób 38 osób. Dzisiaj zatrzymana zostanie doprowadzona do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Z ustaleń policjantów wynika, że kobieta rozpoczęła przestępczy proceder w kwietniu br. Na jednym z portali internetowych zamieściła ogłoszenie oferując w nim pracę. Obiecywała wynagrodzenie do 400 złotych tygodniowo. Zwerbowane osoby miały wystawiać aukcje zamieszczając do sprzedaży telefony komórkowe. Zdjęcia i dane telefonu „ściągała” z Internetu. Oszustka nie płaciła osobom za pracę, nigdy też nie wysłała żadnego telefonu oferowanego do sprzedaży. 21-latka często podawała się za inne osoby, wymyślała dane lub podawała dane znajomych zmieniając adresy.

Dzisiaj kobieta zostanie doprowadzona do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Policjanci sprawdzają czy nie popełniła więcej tego typu przestępstw. Za oszustwo zatrzymanej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony