Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli chłopca zabranego ze szpitala

Data publikacji 02.02.2012

Policjanci prawie dwie doby poszukiwali 15-latka, który został zabrany przez swoją matkę z zabrzańskiego szpitala bez zgody lekarzy. Nastolatek, dla którego przerwanie procesu leczenia stanowiło śmiertelne zagrożenie, został odnaleziony przez stróżów prawa w Tarnowskich Górach. Zatrzymanej matce dziecka grozi do 5 lat więzienia.

We wtorek po południu zabrzańscy policjanci zostali powiadomieni przez dyżurującego lekarza o zaginięciu 15-letniego chłopca. Ze zgłoszenia wynikało, że nastolatek, który od grudnia ubiegłego roku przebywał w szpitalu jest ciężko chory. Ze względu na brak zgody matki dziecka na zastosowanie zaproponowanej przez lekarzy formy leczenia, szpital zwrócił się z wnioskiem do Sądu Rodzinnego o wydanie postanowienia umożliwiającego kontynuowanie leczenia. Kiedy postanowienie zostało wydane chłopiec zniknął ze szpitala.

Dla śledczych stało się jasne, że za jego zaginięciem prawdopodobnie stoi matka. Przypuszczenia te potwierdziły wyłączone telefony chłopca i jego matki, a także zerwanie kontaktu kobiety z rodziną oraz znajomymi.

Ustalenia kryminalnych prowadzących poszukiwania doprowadziły ich do Strzybnicy – dzielnicy Tarnowskich Gór. Tam w wynajmowanym mieszkaniu funkcjonariusze natrafili na 15-latka oraz jego matkę. Chłopiec jeszcze wczoraj późnym wieczorem został przewieziony karetką pogotowia ratunkowego do szpitala, gdzie będzie kontynuowane jego leczenie. 38-letnia matka została zatrzymana i umieszczona w policyjnym areszcie. Dzisiaj zostanie przedstawiony jej zarzut narażenia syna na utratę życia lub zdrowia. Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / pt)
 

Powrót na górę strony