Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust „organizował pracę” w Niemczech

Data publikacji 06.02.2012

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali 24-letniego mężczyznę, podejrzanego o oszustwa przy pośrednictwie w organizowaniu pracy na terenie Niemiec. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Sprawa ma charakter rozwojowy, pokrzywdzonych może być kilkadziesiąt osób.

W piątek policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali do wyjaśnienia 24-letniego mężczyznę, bez stałego miejsca zamieszkania, podejrzewanego o oszustwa przy pośrednictwie w organizowaniu pracy na terenie Niemiec.

W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci ustalili, że mężczyzna zamieścił w Internecie około 20 ogłoszeń na regionalnych portalach, dotyczących fikcyjnej pomocy przy organizowaniu pracy na terenie Niemiec. Na poczet tej pomocy, mężczyzna pobierał opłatę (około 150zł), która miała być przekazywana przelewem na konto bankowe. Po otrzymaniu pieniędzy podejrzany urywał kontakt z pokrzywdzonymi.

Zatrzymany Rafał N. usłyszał pięć zarzutów oszustw, dotyczących wprowadzenia w błąd pokrzywdzonych, co do pośrednictwa przy zorganizowaniu pracy na terenie Niemiec. Sprawa jest rozwojowa, a pokrzywdzonych oszustwem może być kilkadziesiąt osób.

W sobotę na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego Rafała N. na okres 3 miesięcy.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / pt)
 

Powrót na górę strony