Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani rodzice opiekowali się dzieckiem

Data publikacji 06.02.2012

Policjanci z Ornety wyjaśniają okoliczności sprawowania opieki nad trzyletnią córką przez nietrzeźwych rodziców. Lekarze podejrzewają u dziewczynki odmrożenie dłoni i stóp. Jeżeli potwierdzi się, że rodzice narazili dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, może grozić im do 5 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Ornecie zostali poinformowani przez kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, że w jednej z miejscowości na terenie tej gminy, w mieszkaniu, pijani rodzice opiekują się trzyletnim dzieckiem. Przybyli na miejsce funkcjonariusze, w obecności pracowników Centrum, stwierdzili, że 43-letnia Katarzyna L. i 45-letni Andrzej N. są nietrzeźwi. Dziewczynka, będąca pod ich opieką, miała na dłoniach i stopach widoczne zaczerwienienia. W mieszkaniu było zimno, a na oknach widoczny był szron.

Lekarz, który zbadał dziecko, podejrzewał odmrożenie dłoni i stóp. 3-latka została przewieziona do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. W sprawie tej zostanie przeprowadzone postępowanie, które wyjaśni czy rodzice, na których ciążył obowiązek opieki, narazili dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi kara nawet do lat 5 pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony