Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani po pościgu

Data publikacji 09.02.2012

Policjanci z Pragi Południe, razem z funkcjonariuszami z warszawskiej Woli, zatrzymali po pościgu sprawców kradzieży dwóch samochodów. Podczas ucieczki przestępcy próbowali potrącić policjantów. Funkcjonariusze zostali zmuszeni do użycia broni. 41-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala z raną postrzałową nogi.

Całe zdarzenie rozegrało się późnym popołudniem. Policjanci z Pragi Południe, wspólnie z kolegami z warszawskiej Woli, zauważyli szybko jadącą Hondę Accord. Ruszyli za tym pojazdem, obserwując kierowcę. W pewnym momencie samochód zatrzymał się koło Hondy Civic. Gdy kierowcy wysiedli aby porozmawiać, policjanci postanowili przeprowadzić kontrolę. Na widok funkcjonariuszy mężczyźni wskoczyli do Hondy Accord i zaczęli uciekać. Honda uderzyła najpierw w policyjny radiowóz, a następnie kierujący próbował potrącić interweniujących policjantów. Funkcjonariusze zostali zmuszeni do użycia broni. Sprawcy mimo to nie zatrzymali się i kontynuowali ucieczkę.

Policjanci zatrzymali mężczyzn, gdy ich Honda wypadła z drogi. Okazało się, że 41-letni Wojciech W. został ranny w nogę. Mężczyznę przewieziono do szpitala. Sebastian D. (31 lat) trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźni byli już wcześniej notowani przez policję.

Sprawdzenie danych samochodów wykazało, że oba auta były kradzione. Honda Accord została skradziona 6 lutego br., a Honda Civic 7 lutego.

(KSP / mj)

Opis filmu: pościg

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.41 MB)

Powrót na górę strony