Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda w skodzie

Data publikacji 10.02.2012

Prawie 6 tys. paczek papierosów ujawnili wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej. Kontrabanda ukryta była w samochodzie osobowym marki skoda, którym kierował 31-letni mężczyzna. Za posiadanie i przewożenie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej przewidziana jest kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji prowadzili wspólne działania z Urzędem Kontroli Skarbowej. Funkcjonariusze sprawdzali ładunki pod kątem przewożenia towarów bezakcyzowych. Kilka minut po godz. 9:00 w Kazimierzówce policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki skoda. Za jego kierownicą siedział 31-letni mężczyzna. Kiedy mundurowi sprawdzili wnętrze samochodu okazało się, że kierowca przewoził kilka tysięcy paczek papierosów. Po przeliczeniu wyszło na jaw, że 31-latek miał w samochodzie dokładnie 5999 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Trwa szacowanie strat, jakie z tego tytułu poniósł Skarb Państwa.

Pochodzące z przemytu papierosy zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie. Właściciel kontrabandy poniesie odpowiedzialność na podstawie Kodeksu Karno-Skarbowego. Posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat

(KWP w Lublinie / ds)

Powrót na górę strony