Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali pozbyć się dowodu - zostali zatrzymani

Data publikacji 10.02.2012

Trzy osoby zatrzymane, w tym dwie podejrzane o handel narkotykami, przechwycone środki odurzające w ilości, z której można było uzyskać blisko 1300 porcji handlowych - to efekt realizacji przeprowadzonej przez wrocławskich policjantów. Zatrzymani próbowali pozbyć się dowodu przestępstwa, wyrzucając narkotyki przez okno. Nie wiedzieli jednak, że środki odurzające wpadły prosto w ręce funkcjonariuszy. Podejrzani o handel zostali już tymczasowo aresztowani.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową wrocławskiej komendy miejskiej, w wyniku przeprowadzonych działań, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o handel środkami odurzającymi na terenie miasta oraz mężczyznę, który kupował od nich narkotyki. Zatrzymani, to młodzi mieszkańcy Wrocławia w wieku od 19 do 24 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze przechwycili także sporą ilość różnego rodzaju narkotyków, m.in. amfetaminy i substancji zawierającej jej pochodne, marihuany oraz tabletek ekstazy, z których można było uzyskać blisko 1300 porcji handlowych.
 
Do zatrzymania doszło na terenie wrocławskiej dzielnicy Psie Pole. Policjanci ustalili, że w jednym z tamtejszych mieszkań dochodzi do sprzedaży narkotyków. W wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych funkcjonariusze potwierdzili podejrzenia. W ich ręce najpierw wpadł 24-letni mężczyzna, który chwilę wcześniej kupił środki odurzające. Przy zatrzymanym funkcjonariusze znaleźli woreczek z marihuaną.
 
Idąc tym tropem policjanci weszli do mieszkania, gdzie sprzedawano narkotyki. Mężczyźni będący wewnątrz próbowali jeszcze pozbyć się dowodu przestępstwa, wyrzucając reklamówkę z narkotykami przez okno. Nie spodziewali się jednak, że wpadnie ona prosto w ręce innych funkcjonariuszy, zabezpieczających budynek z zewnątrz.  W reklamówce były woreczki foliowe zawierające amfetaminę, marihuanę oraz tabletki ekstazy. W mieszkaniu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych właśnie o handel środkami odurzającymi.
 
Wszyscy zatrzymani trafili do aresztu. Najstarszy z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, a dwaj młodsi – handlu i wprowadzania do obrotu narkotyków. Obecnie policjanci w dalszym ciągu badają wszystkie okoliczności tej sprawy. Ustalają, m.in. skąd pochodziły narkotyki i gdzie trafiały. Wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o handel środkami odurzającymi, decyzją sądu, na wniosek prokuratury, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące, a wobec 24-latka, prokuratura zastosowała dozór policyjny.
 
Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, kara wzrasta do 8 lat. Handel narkotykami zagrożony jest natomiast karą do 10 lat pozbawienia wolności, gdy przedmiotem jest znaczna ilość.
 

(KWP we Wrocławiu / ds)

Film Próbowali pozbyć się dowodu - zostali zatrzymani


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Próbowali pozbyć się dowodu - zostali zatrzymani (format flv - rozmiar 2.99 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja